Įtikinimo menas

Šį kartą pakalbėsiu apie dar vieną galingą nematomą ranką, kuri vadinasi įtikinimo galia. Kodėl vienas žmogus pasako, kad pasiėmė paskolą ir į jį pažiūrima su pašaipėle, nepaisant išvardytų privalumų, o kai pažįstamiems pasipasakoja kitas, visi suskumba domėtis, kas čia per minipaskola? Visa tai dėl to, kad vienas žmogus turi galią įtikinti, o kitas – ne.

Galia, kurią teikia gebėjimas įtikinti, turbūt labiausiai prisideda prie asmeninio ir profesinio gyvenimo laimėjimų. Tai bene esminis skiriamasis požymis tų, kuriems sekasi, nuo visų likusiųjų. Visi pažįstame žmonių, kurie turi išskirtinę įtikinėtojo dovaną: kad ir kaip susiklostytų situacija, jie, regis, visada sugeba priversti kitus jiems pritarti, sekti jų idėjomis arba daryti tai, ko jie nori. Kai kurie tokių gebėjimų turintys žmonės to pasiekia, regis, be jokių pastangų. Galbūt jie yra taip puikiai įvaldę įtikinimo meną kaip tik dėl to, kad jiems ir nereikia tam pastangų?

Visa laimė, kad įtikinimo meno galima išmokti ir tapti jo meistru. Visose gyvenimo srityse ir kone kasdien mums tenka stengtis, kad žmonės pritartų mūsų požiūriui ar reikalavimams. Tai vyksta nuo pat kūdikystės, o augant keičiasi nebent mums tenkančių užduočių mastas. Taigi įtikinimo meną galima gretinti su magijos psichologija – magas / įtikinėtojas turi įtikėti savo tiesa arba nepaisyti savo netikėjimo ir įtikinti kitus savo norima tiesa. Apie magiją ir įtikinimo meną plačiau pakalbėsiu kitame įraše.

magija

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s